Ben Mesut Özdemir;

1996 yılında Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde doğdum. İlk ve ortaöğretimimi aynı yerde tamamladım. 2018 yılında Gazi Üniversitesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Rekreasyon bölümünden; 2019 yılında Anadolu Üniversitesi, Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası bölümünden mezun oldum. 2021 yılında ise Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi (eski adıyla Gazi), Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’nde yüksek lisansımı tamamladım.

Hali hazırda Anadolu Üniversitesi, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünde eğitimime devam ediyorum.

Yüzme branşında ikinci kademe antrenörlük belgesine, tekvando branşında siyah kuşak 1. Dan derecesine sahibim. Aynı zamanda IFBB (Uluslararası Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu) tarafından resmi olarak tanınan ve PROPTA tarafından denklik verilen eğitimlere katılarak Professional Personal Trainer, Sporcu Beslenmesi, Supplementist sertifikalarını aldım. Aynı zamanda birçok kuruluştan fotoğrafçılık üzerine eğitimler aldım ve boş zamanlarımda hobi olarak fotoğrafçılık ile uğraşmaktayım.

Pedagojik Formasyon eğitimimi Gazi Üniversitesi, Eğitim Fakültesi’nde tamamladıktan sonra, 2019 yılı Ekim ayında İstanbul’da Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni olarak görev yapmaya başladım. Aynı zamanda turizm pazarlaması üzerine akademik çalışmalarımı devam ettirmekteyim.

Mesut Özdemir