Ben Mesut Özdemir;

1996 yılında Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde doğdum. İlk ve ortaöğretimimi Ereğli’de tamamladım. 2018 yılında Gazi Üniversitesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Rekreasyon bölümünden; 2019 yılında Anadolu Üniversitesi, Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası bölümünden; 2024 yılında Anadolu Üniversitesi, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünden mezun oldum. 2021 yılında ise Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi (eski adıyla Gazi), Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’nde turizm pazarlaması üzerine, Futbolda Taraftar Özdeşleşme Düzeyinin Destinasyon İmajı ve Destinasyon Aidiyetine Etkisi konulu yüksek lisansımı tamamladım.

Yüzme branşında ikinci kademe antrenörlük belgesine, tekvando branşında siyah kuşak 1. Dan derecesine sahibim. Aynı zamanda IFBB (Uluslararası Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu) tarafından resmi olarak tanınan ve PROPTA tarafından denklik verilen eğitimlere katılarak Professional Personal Trainer, Sporcu Beslenmesi, Supplementist sertifikalarını aldım. Aynı zamanda birçok kuruluştan fotoğrafçılık üzerine eğitimler aldım.

Pedagojik Formasyon eğitimimi 2018 yılında Gazi Üniversitesi, Eğitim Fakültesi’nde tamamladıktan sonra, 2019 yılı Ekim ayında İstanbul’da Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni olarak görev yapmaya başladım. 2023 yılında Ankara / Şereflikoçhisar’a tayin oldum ve görevimi burada devam ettirmekteyim.

Mesut Özdemir